13. 11. 2019

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Schéma čištění topení

Jak zjistím, zda mám kal v ústředním topení?

Existuje několik známek vyprávění o kalné vodě, ale hlavní je barva, když odvádí vzduchové otvory do radiátoru a zjistí, že když má tkáň špinavou barvu vody, pak máte, co může být začátkem kalu ve vašem ústředním topení. Čím tmavší kal, tím více kalu máte v ústředním vytápění.

Jak se vyskytuje kal v mém ústředním vytápění?

Kaly se vyskytují v důsledku nečistot a rzi na radiátorech a jiných materiálech otopné soustavy. Pokud nebude systém ústředního vytápění ošetřen, dojde ke vzniku kalu v radiátoru případně inkrust.

Jaké jsou příznaky kalu z ústředního topení?

Příznaky kalu spočívají v tom, že vytápění domu trvá déle než obvykle, než se zahřeje dům. Některé oblasti domu budou chladnější než jiné oblasti, protože čerpadlo ústředního topení, má špatné cirkulační problémy. Špatná cirkulace ústředním topením je kal, který zpomaluje tok nebo zastavuje průtok vody, protože čerpadlo ústředního topení má větší tlak vody, proti kterému bojuje.

Je normální, že mám v ústředním topení špinavou hnědou nebo černou vodu?

Zaprvé je to, že to není normální, protože voda by měla být čirá, aby umožňovala plnou cirkulaci čerpadla bez omezení. Druhým běžným způsobem je, že pokud jste měli neošetřený systém ústředního topení, pak byste normálně zjistili, že je špinavá černá voda.

Způsobí mi kalná voda problémy s ústředním topením?

Kalová voda způsobí problémy s ústředním vytápěním a bude vyžadovat zásah specializované firmy, protože kal je těžší než voda a v kalu je více tření než ve vodě.

Může způsobit kalná voda pomalé zahřátí mého ústředního topení?

Jak je uvedeno v jednom z výše uvedených odstavců, kalná voda se pohybuje pomaleji než volně tekoucí čistá voda, což způsobuje, že se ústřední topení zahřívá déle.

Jak se zbavíte kalů z ústředního topení?

Chcete-li se zbavit kalů z ústředního topení, budete muset provést propláchnutí buď pomocí magnetického proplachovacího stroje, nebo pomocí vysoce výkonného proplachovacího stroje. Když je připojen proplachovací stroj a je spuštěn, aby se váš kal v radiátoru pohyboval, dokud nebude voda ústředního topení čistá a nebude volně protékat systémem ústředního topení.

Vyžaduje si čištění, pokud mám v systému ústředního topení kal?

Čím rychleji získáte přehled o systému ústředního vytápění, tím lépe, vyžaduje to specializovanou firmu, nicméně, protože ústřední vytápění bylo nějakou dobu bez údržby, pravděpodobně ušetříte velké výdaje v budoucnu, pokud jste si objednali nezávaznou poptávku po ekologickém čištění ústředního topení.

Jaké metody jsou potřebné k odstranění kalu z ústředního topení?

Způsoby, jak se zbavit kalů z ústředního topení, jsou použití systému Powerflush s plnícím systémem napojený na speciální technologii pro úpravu a čištění otopné vody. Existují i ​​jiné způsoby, jako je vypuštění ústředního topení a odstavení každého radiátoru. Jakmile je radiátor mimo dům, jde v pořádku odkalovat, poté položit hadici na jednu stranu radiátoru, zapnout a vyčistit po dobu asi 5 minut. Tento způsob může být velmi chaotický a velmi náročný, pokud jde o části systému ústředního topení, jako jsou kotel a potrubí ústředního topení s radiátory doporučujeme propláchnutí specializovanou firmou s patřičnou technologii.

Jak dlouho trvá odstranění kalu z ústředního topení?

Chcete-li se zbavit kalu z ústředního topení a správně doplnit ústřední vytápění, jak je doporučeno, bude normálně trvat průměrně 8 hodin. Pokud je systém ústředního vytápění větší, může to trvat několik dní. Pokud na systému ústředního topení pracuje více osob, může to pomoci snížit časování výkonu ústředního topení. Některé společnosti raději používají chemickou látku pro ústřední vytápění a nechávají ji několik dní před tím, než začnou s výplachem, ale to vše záleží na věku ústředního topení a na tom, jak špatné je.

Může zanechat chemikálie v ústředním topném systému poškození?

Pokud necháte chemikálii v systému ústředního topení déle než dva týdny, může to způsobit poškození v závislosti na tom, jak dlouho je chemikálie ponechána v systému ústředního topení a v jaké rozsahu je aplikována. Chemikálie je vyrobena tak, aby rozbila rezavé částice. Neměla by ohrozit vaše zařízení.

Jak často mám nechat vyčistit ústřední topení, abych zabránil vzniku kalu?

Věříme, že proplachování systémem Powerflush proudem je nutné pouze tehdy, je-li voda pro ústřední topení částečně hnědá nebo černá. Systém ústředního vytápění s čistou vodou ukáže, že v systému nejsou žádné kaly. Dokud chemikálie v ústředním topném systému dělají svou práci a udržují kal na uzdě, není potřeba žádné proplachování.

Jaký je nejlepší způsob, jak zabránit vzniku kalu v ústředním topném systému?

Aby se předešlo vzniku kalu, je vždy vhodné používat chemickou látku vždy, když buď vypustíte systém ústředního vytápění, nebo provozujete ústřední vytápění novými chemikáliemi každých 5 let, vždy však nezapomeňte vypustit vodu a dodržovat správné pokyny.

Když získávám nový kotel, měl bych mít systém ústředního topení odkalen?

Pokaždé, když máte nový kotel, je vždy dobré nechat systém ústředního vytápění propláchnout podle pokynů výrobce kotle nebo alespoň vyzkoušet zařízením používaným ke kontrole, zda voda ústředního topení prochází kontrolou kvality .

Co se stane, pokud můj systém ústředního vytápění nebyl při instalaci nového kotle ošetřen proti kalu?

Pokud váš systém ústředního topení nebyl ošetřen proti tvorbě kalů, pak je pravděpodobné, že se z bezprostřední blízkosti začnou objevovat částice rzi a mohou být za několik let špinavé, což způsobí, že se tok ústředního topení zpomalí a bude nákladnější.

Vypuštěním systému ústředního topení a doplňováním se mohu zbavit kalu?

Při vypouštění systému ústředního topení ano, zbavíte se spousty kalů, nejhorší z nich však pravděpodobně zůstane v ústředním topení a radiátorech. Při vypouštění ústředního topení mějte na paměti, že se nezbavíte horšího kalu a nezabráníte tomu, aby se v budoucnu zhoršoval.